Вибране (0) 0 Вибране

У Вибраному поки нічого немає

Дякуємо! Спиcok пokупok було перенесено у магазин.

Новини та події
© Fotolia

Вирощування власної їжі

Оселя

Посадіть насіння, щоб виростити власні органічні продукти. Це допоможе вам підтримувати здоровий спосіб життя родини та виховувати в дітей любов до матінки-природи.

Діти обожнюють гратися із землею, то чому б не спрямувати їхню природну схильність на створення власного органічного саду? Ви заперечите, що це дуже складно. Не хвилюйтеся: органічне садівництво набагато простіше, ніж ви думаєте.

«Ви буквально сієте здорові харчові звички своїх дітей.»

Деніель Хокінс, керівник органічної ферми

Самі виростили, значить їстимуть

Насправді вам потрібно дотримуватися двох основних принципів:

  1. Садіть насіння, яке не було генетично модифіковано.

  2. Уникайте синтетичних добрив і пестицидів.

Далі все просто. Оскільки головне – це задоволення, не саджайте багато рослин. Не ставте перед собою надто складні завдання, бо діти можуть засмутитися, якщо їхні рослини не зійдуть. Якщо грядка буде невелика, ви зможете експериментувати, і всім членам сім’ї буде простіше відстежувати, що і як росте. Навіть із найменшим садком ваші діти оцінять красу й смак вирощених удома органічних фруктів і овочів.

Відведіть під експериментальні грядки невелику ділянку саду. Якщо у вас маленькі діти, зробіть підняту грядку або насипте землю в якусь ємність, щоб їм було легше приєднатися до роботи.

Немає садка? Не страшно!

Пустий контейнер, насіння та пакет органічного компосту – усе, що вам потрібно. Підійде будь-яка ємність – від чайної чашки до старої металевої бадді. Виростити щось можна навіть у яєчній шкаралупі.

Отримати добрі результати на балконі або підвіконні може бути складніше, тому регулярно поливайте, але не заливайте рослини. Якщо ви мешкаєте в місті й у вашій квартирі є сонячне підвіконня, на ньому також можна вирощувати органічну їжу. Почніть із духмяних трав або полуниці.

  • Додайте барв: червоні перці, зелений горошок і фіолетові баклажани (залежно від клімату!)
  • Нехай діти самі виберуть кілька видів овочів – тоді вони їстимуть їх із підвищеним апетитом.
  • Для молодших дітей вибирайте овочі з великим насінням, як-от буряк.
  • Посадіть овочі, які швидко ростуть, наприклад редиску.
  • Щоб було веселіше, посадіть діонею. Спостерігати за цією хижою рослиною цікаво і дітям, і дорослим.

Думайте про результат у перспективі

Що б ви не вирощували, це буде корисний і цікавий урок для дітей. Вони вчитимуться працювати руками, краще розумітимуть, звідки береться їжа, і опановуватимуть мистецтво терпіння.

Деніель Хокінс, керівник ферми Trout Lake у штаті Вашингтон, США багато знає про екологічне рослинництво. Trout Lake – це сертифікована органічна ферма з вирощування рослин, з яких отримують сировину для дієтичних добавок NUTRILITE™. Деніель підтверджує, що самостійне вирощування органічної їжі допомагає ростити дітей: «Ви буквально сієте здорові харчові звички своїх дітей.»

Схожа інформація

Найкраще від природи й науки

Здоров'я

Далі

Ми використовуємо файли cookie, щоб вам було комфортно працювати з нашим сайтом. Ці файли зберігаються у вашому веб-переглядачі й використовуються більшістю сайтів для персоналізації вашої роботи.

Якщо ви продовжите користуватися нашим веб-сайтом, не змінюючи налаштувань, ми вважатимемо, що ви згодні з використанням файлів cookie.

Я розумію