Вибране (0) 0 Вибране

У Вибраному поки нічого немає

Дякуємо! Спиcok пokупok було перенесено у магазин.

Новини та події
© Shutterstock

Харчуючись веселкою

Здоров'я

Різнобарвне харчування – це здорове харчування.

Безбарвне життя було б нудним. Крім того, що колір робить життя візуально красивим, він також дуже несподівано впливає на наш настрій і поведінку. Наприклад, дослідники виявили, що у студентів, які бачать перед іспитом червоний колір, може знизитися продуктивність, тоді як синій колір може підвищити творчий потенціал. Вам потрібна мотивація для занять спортом? Оточіть себе зеленим кольором. Хочете, щоб розмова була цікавою і невимушеною? Одягніть одяг жовтого кольору. Хочете відчувати себе вдома спокійно? Наповніть будинок синім кольором. Одним словом, колір впливає на все, зокрема на наше самопочуття.

Додайте у свій раціон різні кольори

Червоний, жовтий, помаранчевий, фіолетовий, зелений і білий – змішайте ці кольори в п’ять щоденних порцій, які поліпшать ваше самопочуття. Фітонутрієнти – поживні речовини, що містяться у фруктах і овочах. Вони знаходяться в кольорових пігментах рослин і приносять багато користі.

Білий – кістки. Відомо, що цибуля містить вітамін C, який необхідний для нормального формування колагену, що сприяє здоровому функціонуванню кісток. Цибуля також містить такий фітонутрієнт, як кверцетин. Інші джерела цього кольору – банани, білі персики, гриби, кукурудза.

Помаранчевий і яскраво-жовтий – очі. Відомо, що морква містить бета-каротин, до складу якого входить провітамін А, незамінний для підтримки нормального зору. Жовті рослини, наприклад чорнобривці, містять фітонутрієнт лютеїн. Щоб ваш організм отримував достатню кількість цього компонента, ви можете їсти жовтий перець, солодку картоплю або грейпфрути.

Червоний – імунітет. Вишня ацерола – відоме джерело вітаміну C, який підтримує імунітет. Помідори містять лікопін. Червоний колір також характерний для ревеню і червоного картоплі.

Фіолетовий і синій – мозок. Відомо, що виноград містить фолат, який сприяє нормальній роботі мозку. Чорниця, чорна смородина та бузина також містять вітамін С. Крім того, фіолетові ягоди містять антоціанін.

Зелений – енергія. Зелені рослини, такі як авокадо, яблука, біла диня і спаржа, містять важливі поживні речовини. Наприклад, ламінарія містить йод. Йод підтримує нормальне виділення енергії в процесі метаболізму та роботу когнітивної функції.

* «Global assessment of select phytonutrient intakes by level of fruit and vegetable consumption»; Mary M. Murphy, Leila M. Barraj and Judith H. Spungen; British Journal of Nutrition (2014), 112, 1004-1018.

Пройдіть вікторину!

Ви звернули увагу? Думаєте, ви зможете перемогти у вікторині про фітонутрієнти? Спробуйте і поділіться результатами!

Ще більше корисної інформації та порад знаходьте на сторінці Amway, разом вдома .

Ми використовуємо файли cookie, щоб вам було комфортно працювати з нашим сайтом. Ці файли зберігаються у вашому веб-переглядачі й використовуються більшістю сайтів для персоналізації вашої роботи.

Якщо ви продовжите користуватися нашим веб-сайтом, не змінюючи налаштувань, ми вважатимемо, що ви згодні з використанням файлів cookie.

Я розумію