Вибране (0) 0 Вибране

У Вибраному поки нічого немає

Дякуємо! Спиcok пokупok було перенесено у магазин.

Новини та події
© Shutterstock

Три причини, чому зараз нормально почуватися більш утомленим

Здоров'я

Усі ми намагаємося звикнути до нової норми життя. Пояснюємо, чому ви НЕ ледачі, якщо почуваєтеся виснаженими і менш продуктивними

Кожен знаходить власні унікальні способи давати собі раду із соціальною ізоляцією та роботою з дому. Щойно ви входите у свій обліковий запис у будь-якій соціальній мережі, вас звідусіль бомбардують приклади того, які «механізми виживання» люди залучають на практиці: хтось пробігає марафон у себе на задньому дворі, хтось став справжнім гуру дріжджової випічки, хтось складає для своїх дітей хитромудрі шкільні календарі з кольоровим кодуванням, а інші й поготів опанували цілковито нову навичку, наприклад, вивчили іноземну мову. І спостерігаючи, як усі навколо працюють «на високих обертах», легко відчути, наче ви самі марнуєте час і недостатньо продуктивні. Особливо у ті дні, коли досягненням здається вже спроможність піднятися з ліжка вранці. Але хочемо розкрити вам секрет, яким інші не діляться у своїй стрічці: у цей час абсолютно нормально почуватися втомленим і немотивованим. Насправді, фахівці стверджують, що під час карантину люди з більшою імовірністю зазнаватимуть нападів втоми і почуття виснаженості. Тому ми наведемо три наукові причини, чому нормально почуватися більш виснаженим, і дамо поради, що з цим робити.

1. Безсоння під час ізоляції – поширене явище

Під час цієї пандемії багатьом людям стає дедалі важче зімкнути очі вночі. А чим менше ви спите, тим більш виснаженими ви почуваєтеся наступного дня. У своїй нещодавній статті лікар-сомнолог Сіма Хосла зауважує: «Ми спостерігаємо, як дедалі більше людей хвилюються, мають підвищену тривожність... і дедалі більше людей страждають на безсоння».

Якщо вам важко розслабитися перед сном, одна з наших улюблених порад – спробуйте таку техніку релаксації як медитація. Ви легко знайдете відповідні мобільні додатки, які допоможуть вам опанувати різні види медитації.

2. Більше часу перед екраном – менш спокійний сон

Коли звичні види діяльності поставлено на паузу, чимало людей проводять дедалі більше часу перед телефоном, комп’ютером або телевізором. І хоча можливість, лежачи в ліжку, переглянути новини або свою стрічку у соціальній мережі здається спокусливою, цей екранний час може бути саме тією причиною, з якої вам не вдається як слід виспатися. Згідно з висновками Фонду сну, світло блакитного спектра, що його випромінюють різноманітні екрани, здатен загальмувати вивільнення гормону мелатоніну, який відповідає за сон, а також підвищити тонус нервової системи плюс перезапустити циркадний ритм вашого організму (переставити наш внутрішній «годинник» на більш пізній режим).

Якщо вам не вдається заснути на всю ніч глибоким спокійним сном, чому б не встановити для екранного часу «комендантську годину»? Вимикайте усі екрани принаймні за 60 хвилин до відходу до сну. І натомість постарайтесь розслабитися за читанням насправді хорошої книги.

3. Ви можете переживати втому і спад продуктивності

Як ми вже згадували, усі наші онлайн-друзі, здається, використовують свій час надзвичайно продуктивно. І увесь цей контент приголомшує і пригнічує, змушуючи нас почуватись ледачими нездарами. Але важливо пам’ятати, що уся ця активність – лише індивідуальні захисні механізми інших людей. Нормально почуватися пригніченими. І цілком нормально справлятися з цією новою нормою життя так, як краще для вас.

Наша порада проста: не ставте перед собою нереалістичних очікувань. Натомість живіть у моменті, і наповнюйте кожен свій день тим, що робить вас щасливими. Якщо для цього потрібно цілий день збирати пазл – так і робіть.

І пам’ятайте: у цей час абсолютно нормально почуватися більш утомленим, ніж звичайно. Проявивши до себе терпимість і прийняття, ви відчуєте себе краще набагато раніше, ніж очікували.

Схожа інформація

Усе так просто!

Вітаміни та дієтичні добавки

Далі
© Shutterstock

Як поєднувати роботу і особисте життя в умовах самоізоляції

Життя у бізнесі

Далі

Ми використовуємо файли cookie, щоб вам було комфортно працювати з нашим сайтом. Ці файли зберігаються у вашому веб-переглядачі й використовуються більшістю сайтів для персоналізації вашої роботи.

Якщо ви продовжите користуватися нашим веб-сайтом, не змінюючи налаштувань, ми вважатимемо, що ви згодні з використанням файлів cookie.

Я розумію