Вибране (0) 0 Вибране

У Вибраному поки нічого немає

Дякуємо! Спиcok пokупok було перенесено у магазин.

Новини та події
© Getty Images

Як завчасно подбати про своє здоров’я

Здоров'я

Проактивна турбота про зміцнення імунітету – це одна з найкращих інвестицій у своє здоров’я. Ось що вам варто знати.

Ми всі почуваємося краще, коли здатні контролювати ситуацію, чи не так? Те саме стосується і нашого здоров’я та самопочуття. Останні кілька місяців змусили всіх нас поглянути на здоров’я своє і своїх близьких під дещо іншим кутом: ми більше не чекаємо, доки захворіємо, щоб почати піклуватися про здоров’я та імунітет. Натомість, ми приділяємо увагу профілактиці, шукаємо, які малі та великі зміни можна запровадити у своє повсякденне життя, які допоможуть підтримати в нормі наш розум і тіло. Ось п’ять способів, у які ви можете суттєво покращити якість свого життя цього року…

1. Більше рухайтесь

Дослідження провідних фізіологів з Університету Бата, Англія, опубліковане в журналі «Exercise Immunology Review»1, свідчить: фізичні вправи допомагають імунній системі ефективно виявляти і знешкоджувати патогени у короткостроковій перспективі та знижують ризики інфекцій у довгостроковій. Чудова новина для тих, хто любить викладатись на тренуваннях, – та відмінна мотивація для кожного, хто не дуже полюбляє фізичні вправи.

Регулярні аеробні навантаження помірної інтенсивності, такі як хода пішки, біг або їзда на велосипеді, упродовж 150 хвилин на тиждень здатні суттєво підтримати вашу імунну систему. Тож вмикайте улюблений плейлист, захопіть пляшку з водою – та вирушайте на прогулянку бадьорим кроком навколо свого мікрорайону або сідайте на велосипед та їдьте у парк і відчуйте приплив енергії та радісне усвідомлення, що робите свій внесок у зміцнення імунітету. А якщо вряди-годи відчуєте брак мотивації, щоб продовжувати в цьому ж дусі, читайте «7 способів дотримуватися свого режиму фізичних вправ».

2. Як слід харчуйтесь

Дедалі більше результатів досліджень свідчать, що раціон, в основі якого лежать овочі й фрукти, є корисним для імунної системи2. Зокрема, раціон, багатий на вітамін C (різноманітні цитрусові й перці), лікопен (міститься в томатах) та зеаксантин (з городньої капусти браунколь та шпинату), допомагає імунітету давати раду з щоденними викликами. Ці фітонутрієнти є природними хімічними сполуками, і жоден раціон не буде повноцінним без широкого спектру таких речовин. Найкращий спосіб подбати про те, що ви харчуєтеся добре, – це готувати самому з сирих продуктів. За останній рік стільки з нас відкрили в собі кулінарів-ентузіастів! І це корисна звичка, яку варто зберегти на все життя.

Якісне кухонне начиння – неодмінний атрибут кожної кухні, і iCook™ Сковорідки з антипригарним покриттям стануть вашими незамінними помічниками. Вони міцні і надійні, а завдяки антипригарному покриттю ваші страви щоразу будуть бездоганними. Спробуйте кілька нових рецептів, описаних у цій статті.

3. Доповніть свій раціон цінними вітамінами, мінералами та фітонутрієнтами

Збагатіть свій раціон відповідними дієтичними добавками – це чудовий спосіб заповнити будь-які можливі прогалини і надолужити брак нутрієнтів, особливо коли вранці у вас замало часу для повноцінного сніданку. Наведені нижче продукти Nutrilite™ є відмінною альтернативою, адже містять високу концентрацію поживних речовин, які сприяють активній імунній системі. Вітамін C в основі продукту Nutrilite Вітамін C плюс , а також фолієва кислота, вітамін B12 і вітамін B6 у складі Nutrilite Вітамін B Плюс (подвійної дії) добре відомі своєю здатністю підтримувати нормальне функціонування імунної системи. Окрім цього, натуральний часник, вирощений на нашій власній ферм Траут-Лейк у штаті Вашингтон, США, – ключовий компонент Nutrilite Часник, також сприяє належному функціонуванню імунної системи плюс підтримує здоров’я серця та нормальний рівень холестерину.

4. Навчіться розслаблятись

Якщо ви приділите час тому, щоб розслабитись, це допоможе знизити стрес та зменшити тривожність – емоції, здатні спричинити запальні процеси3. Якщо таке запалення вчасно не нейтралізувати, воно може вплинути на ваше здоров’я в цілому4. Не існує універсальної інструкції з розслаблення: вам просто варто робити те, що заспокоює і робить вас щасливими. Для одних людей це означає провести годину на день за гарною книгою. Для інших це медитація або спеціальні дихальні вправи для релаксації. Не так важливо, як саме ви будете розслаблятись, як те, щоб ви щодня знаходили на це час.

© Getty Images

5. Виходьте на свіже повітря

Проводити час на відкритому повітрі, доки сонце над обрієм, важливо цілий рік, адже так ви підвищуєте рівень вітаміну D, який підтримує імунітет, а природне денне світло допоможе збалансувати ваш настрій та почуватися бадьорими і сповненими енергії5. У ході дослідження, проведеного в Університеті Есексу, Англія, було виявлено, що всього п’ять хвилин вправ на свіжому повітрі здатні покращити самооцінку та настрій, тоді як перебування на природі, в оточенні дерев – будь то прогулянка у лісі, уздовж тінистої вулиці або навіть у звичайному громадському саду, здатне знизити стрес і покращити когнітивну функцію, підвищуючи креативність і самооцінку6. Намагайтесь виходити з дому принаймні один раз на день.

1 Регулярні фізичні вправи зміцнюють імунітет – навіть під час самоізоляції, Exercise Immunology Review
2 Вплив споживання фруктів і овочів на імунну функцію літніх людей: рандомізоване контрольоване дослідження, National Library of Medicine
3 Взаємозв’язок між стресом, запальними процесами та емоціями: Зв’язок із депресією, US National Library of Medicine
4 Спостереження за роллю запальних процесів у настрої та тривожних розладах,
US National Library of Medicine
5 Рецепт кращого здоров’я: життя alfresco,
Harvard Health Publishing
6 Одна прогулянка на день залишить лікарів без роботи,
University of Essex

Схожа інформація

5 способів підтримати свою імунну систему

Продукти для активного способу життя

Далі

Ми використовуємо файли cookie, щоб вам було комфортно працювати з нашим сайтом. Ці файли зберігаються у вашому веб-переглядачі й використовуються більшістю сайтів для персоналізації вашої роботи.

Якщо ви продовжите користуватися нашим веб-сайтом, не змінюючи налаштувань, ми вважатимемо, що ви згодні з використанням файлів cookie.

Я розумію