Вибране (0) 0 Вибране

У Вибраному поки нічого немає

Дякуємо! Спиcok пokупok було перенесено у магазин.

Новини та події
© iStockphoto

Як привчити маленьких вередунів харчуватися правильно

Здоров'я

Барвисті, хрусткі, смачні – фрукти та овочі мають величезний потенціал для здоров’я. Але часом трапляється так, що малюки хочуть їсти лише одну й ту саму улюблену їжу і відмовляються від решти. Що зробити, аби діти харчувалися здоровою їжею і водночас насолоджувалися нею? Читайте далі й дізнаєтеся…

Дитинство – пора розваг. Це пора допитливості й перших відкриттів. Пора розширення кордонів та дослідження світу. Але також це пора, коли несподівано, за один день з’являється непоясненна й непереборна відраза до гарбуза (хоча ще вчора це був улюблений овоч).

Так, іноді, коли ідеться про їжу, діти поводяться дивно, і це може вивести з рівноваги навіть найбільш розслаблених батьків. А як щодо правильного харчування? Якщо вони так поводяться вдома, то що ж відбувається в садочку чи школі? Зрештою, усі батьки просто бажають, аби їхні діти були здоровими і щасливими, – та їли брюссельську капусту.

Ну що ж, міцніше тримайте свою миску з салатом: у нас для вас гарна новина! Існують поважні причини, чому іноді діти не в захваті від корисної їжі. А що важливіше, існують можливості задовольнити їхні харчові потреби і збагатити раціон, не провокуючи Великих овочевих баталій. Ну що, готові?

© iStockphoto

Діти та овочі: чому не завжди це дружба з першого дня

Цікаво, чому ваш малюк не вважає броколі такою вже й апетитною? Не звинувачуйте його, звинувачуйте еволюцію. Або натомість подякуйте їй. Розумієте, наші предки вижили, бо навчилися відрізняти їстівні рослини від отруйних. Один зі способів, як вони це робили, – це смак. А саме гіркота. Якщо б ви скуштували отруйну рослину, ви б зауважили, що вона гірка. На жаль, корисні овочі на кшталт броколі, яку ненавидить ваш малюк, також мають дещо гіркуватий присмак. Тож коли ваше кохане серденько міцно стискає губи, це не вередування: так еволюційна система попереджає дитину про те, що цей продукт може бути небезпечним. На щастя, ця успадкована реакція не назавжди.

Веселий спосіб перехитрити еволюцію

Гаразд, тож еволюція завдала вам клопоту. Але це ще не привід мовчки сидіти і спостерігати, як дитя ігнорує морквину. Як раз навпаки. Існує кілька способів перепрограмувати дитячі інстинкти, до того ж зробити це весело!

Будь-який позитивний досвід здатен переписати успадковані упередження, отже, запроваджуючи позитивні асоціації, ви можете навчити дитину цінувати корисну їжу. Питаєте, як це зробити? Ось хіт-парад наших порад:

  1. Вирощуйте власну їжу: хочете, аби діти цікавилися корисною їжею? Чому б не «вполювати» вітамін D, разом працюючи на городі?

  2. Готуйте разом: чистити, нарізати, розкладати на тарілці фрукти та овочі – це маленька хитрість, покликана привчити до них малюків, і водночас весело і з користю провести час разом. Навіть якщо вони не захочуть їсти їжу, яку самі допомогли приготувати, вони з більшою вірогідністю погодяться принаймні її скуштувати.

  3. Розпаліть цікавість: овочі суттєво відрізняються на смак залежно від того, як вони приготовлені, тож запросіть дітей поекспериментувати разом. Попросіть скуштувати і порівняти на смак парову та запечену броколі. Попросіть описати її колір, текстуру і смак. У чому відмінність, який варіант їм більше до вподоби?

  4. Надихайте: ви – ключовий приклад для наслідування. Хай діти спостерігають, з якою насолодою ви їсте фрукти й овочі , а також молочні продукти, рибу, птицю і м’ясо – без жодного тиску або особливої уваги. Якщо вони побачать, з яким ентузіазмом ви усе це їсте, у них зрештою прокинеться цікавість і вони також захочуть це скуштувати.

  5. Перетворіть усе на гру: хіба ж броколі не схожа на дерево? Із кружалець моркви вийдуть очі для смішної мармизки! Хіба ж нарізаний зірками кавун не солодший? Яку історію може розповісти тарілка? Навіть якщо ваші діти не з’їдять усе, вони почнуть налагоджувати позитивні зв’язки та веселі асоціації з корисною їжею, – а це ваш перший крок до успіху.

Що б ви не робили, обов’язково виведіть примус із рівняння. Щоб обійти еволюцію, потрібен час. Може знадобитися не одна спроба, перш ніж малюк скуштує, – а тим більше полюбить – незнайомий смак. Тому заохочуйте своїх дітей куштувати фрукти та овочі, але у жодному випадку не сваріть їх, якщо вони відмовляться. Поясніть їм, що їхні смакові рецептори постійно розвиваються. Якщо не зараз, можливо, цей овоч сподобається їм наступного разу. Заспокойте себе знанням про те, що їхні смаки з часом змінюватимуться. Насправді, до 20-річного віку рецептори ваших дітей втратять приблизно половину своєї чутливості і менше вирізнятимуть гіркі смаки.

А що робити тим часом

Звичайно, легко говорити про терпіння, коли тебе не гризуть сумніви про повноцінність раціону твоєї дитини. На щастя, у нас є чудова відповідь і на цей запит. А саме, дієтичні добавки Nutrilite для дітей. Оскільки існує ймовірність, що вашим дітям бракує тих чи інших поживних речовин, вживання спеціалізованих дієтичних добавок – це чудовий спосіб забезпечити збалансованість їхнього раціону і свій душевний спокій.

Лінійка Nutrilite для дітей пропонує чудовий асортимент смачних дієтичних добавок, якими ви можете доповнити збалансований раціон свого малюка. Вона включає Nutrilite™ Мультивітамін, жувальні таблетки як базову підтримку організму, що зростає1, Nutrilite™ Кальцій Магній, жувальні таблетки для підтримки росту кісток2 та Nutrilite Омега-3 для дітей для збагачення їхнього раціону. Таке розмаїття продуктів Nutrilite стане гарним помічником здорового росту і розвитку!

1 Містить кальцій і вітамін D, необхідні для нормального росту і розвитку кісток у дітей.
2 Кальцій необхідний для нормального росту та розвитку кісток у дітей.
3 Вітамін С сприяє нормальному функціонуванню імунної системи.

Ми використовуємо файли cookie, щоб вам було комфортно працювати з нашим сайтом. Ці файли зберігаються у вашому веб-переглядачі й використовуються більшістю сайтів для персоналізації вашої роботи.

Якщо ви продовжите користуватися нашим веб-сайтом, не змінюючи налаштувань, ми вважатимемо, що ви згодні з використанням файлів cookie.

Я розумію