Вибране (0) 0 Вибране

У Вибраному поки нічого немає

Дякуємо! Спиcok пokупok було перенесено у магазин.

Новини та події

5 способів підтримати свою імунну систему

Продукти для активного способу життя

Підвищіть опірність своєї імунної системи завдяки простим змінам у способі життя.

Поміж миттям рук, соціальним дистанціюванням і протиранням усіх поверхонь з метою знищити потенційні віруси, ви, напевно, уже не раз чули про те, як захистити своє тіло ззовні, щоб залишатися здоровими. Але як щодо захисту свого організму зсередини? Імунна система – ось справжній герой, якому, на жаль, не приділяють достатньо уваги. Дізнайтесь про п’ять простих способів підтримати свою імунну систему.

1. Поновіть запаси «сонячного вітаміну»

Вітамін D, також відомий як «сонячний вітамін», не лише зберігає кістки міцними, а серце здоровим, а й підтримує нашу імунну систему. Найпростіший спосіб одержати його, як підказує сама назва, це побути на відкритому сонці. І хоча більшість із нас у ці дні змушені залишатися у приміщенні, ви однаково можете вийти на балкон або просто сісти у вікна, там, куди падає сонячне світло (лише не забудьте сонцезахисний крем, навіть якщо вікно залишається зачиненим). Також існують харчові джерела вітаміну D, такі як лосось, оселедець, гриби, червоне м’ясо, молочні продукти та яєчні жовтки.

2. Рухайтесь

Фізичні вправи допомагають вашому організму позбуватися токсинів. Саме тому Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендує дорослим у віці 16–64 років виконувати 300 хвилин аеробних вправ помірної інтенсивності або 150 хвилин – високої інтенсивності на тиждень. Існує безмежна кількість вправ, які ви можете виконувати вдома, щоб досягти цільового показника у 300 хвилин, незалежно від площі вашого житла. Цієї мети буде легше досягти, якщо ви розіб’єте тижневу норму на 45-хвилинні щоденні тренування, або годинні, якщо плануєте займатися лише п’ять разів на тиждень. І пам’ятайте: розмаїтість – ось ключ до збереження мотивації, тому поєднуйте помірні вправи з йогою, високоінтенсивним інтервальним тренуванням (ВІІТ), прогулянкою швидким кроком або навіть роботою в саду.

3. Харчуйтесь «веселково»

Перекусувати – це звичка, якої швидко набуваєш, сидячи вдома. І в більшості випадків ми тягнемося за чим завгодно, лише не за фруктами чи овочами. Це може призвести до браку поживних речовин у нашому раціоні. Щоб максимально зберегти баланс, обов’язково з’їдайте якомога більше кольорових фруктів і овочів.

© Shutterstock
  1. Вітамін C є надзвичайно цінним, коли йдеться про зміцнення імунної системи. Ви знайдете цей «завзятий» антиоксидант у броколі, городній капусті, паприці та цитрусових, у тому числі в ківі.

  2. Вітамін E – це ще один антиоксидант, корисний для загального здоров’я, тому не забувайте додавати до свого раціону шпинат, авокадо, оливкову олію та мигдаль.

  3. Омега-3 жирні кислоти сприяють нормальному функціонуванню вашої імунної системи. Смакуйте лосось, скумбрію, сардини, посипайте страви лляним насінням, щоб поповнити запаси цієї незамінної жирної кислоти в організмі.

4. Давайте відпочинок і тілу, і розуму

Те, що відбувається у нашій голові, здатне впливати на те, що відбувається в усьому тілі. Стрес здатен притлумлювати діяльність імунної системи, тому надзвичайно важливо знайти способи його нейтралізувати. Ви не можете ігнорувати новини, але здатні обирати формат взаємодії з ними: намагайтесь переглядати заголовки якомога рідше, наприклад, один раз вранці і ввечері. Також важливо періодично дослухатись до себе, замість із головою поринати у щоденні клопоти. Тому намагайтесь протягом дня знаходити час, щоб у тиші і спокої подумати або помедитувати. Неквапом випийте чашку чаю на балконі або у саду, послухайте улюблену музику або увімкніть додаток для медитацій заради 10 хвилин дзену. Якщо у вас сидяча робота, підводьтеся з-за комп’ютера щогодини для швидкої розтяжки та завершуйте свій робочий день спеціальним ритуалом для розслаблення, наприклад, легкими вправами з йоги перед сном.

© Getty Images

5. Як слід висипайтесь

Здоровий сон життєво необхідний для відновлення клітин, а недосип може послабити захисні механізми вашого організму. Дослідження свідчать, що наш сон природним чином складається із 90-хвилинних циклів. А тому ми почуваємося більш свіжими і сповненими енергії, якщо прокидаємось наприкінці, а не посередині одного з таких циклів. Існує чимало додатків, здатних визначати найкращий час відходу до сну для вас, залежно від часу, коли вам потрібно прокинутися зранку. Якщо ви страждаєте на безсоння, вам важко заснути або ви легко прокидаєтеся, спробуйте шовкову маску для очей, якщо вночі у вашій спальні не суцільна темрява (шовк також допоможе запобігти дрібним зморшкам) та користуйтеся зручними затичками для вух, якщо ваш сусід по ліжку гучно хропить!

Схожа інформація

7 способів регулярно тренуватися

Продукти для активного способу життя

Далі

День спа-процедур удома

ARTISTRY

Далі

Ми використовуємо файли cookie, щоб вам було комфортно працювати з нашим сайтом. Ці файли зберігаються у вашому веб-переглядачі й використовуються більшістю сайтів для персоналізації вашої роботи.

Якщо ви продовжите користуватися нашим веб-сайтом, не змінюючи налаштувань, ми вважатимемо, що ви згодні з використанням файлів cookie.

Я розумію