Вибране (0) 0 Вибране

У Вибраному поки нічого немає

Дякуємо! Спиcok пokупok було перенесено у магазин.

Новини та події
© Shutterstock

Все, що вам потрібно знати про вітамін D улітку

Вітаміни та дієтичні добавки

Дізнайтесь, чому не варто забувати про «сонячний вітамін», навіть коли яскраво світить сонце

Коли небо безхмарне, сонце сяє, а повітря гаряче від спеки, брак вітаміну D здається чимось нереальним. Навіщо турбуватися про брак «сонячного вітаміну», коли самого сонця вдосталь? Але не все так просто, як здається.

Що варто знати

По-перше, вітамін D виконує багато корисних функцій. Зокрема, він відіграє важливу роль у процесі поділу клітин і сприяє здоров’ю кісток, зубів і м’язів. Він також необхідний для нормального засвоєння і використання організмом кальцію та належного функціонування імунної системи.

По-друге, цей вітамін не міститься природним чином у багатьох харчових продуктах, але може вироблятися самим організмом. Іншими словами, наше тіло здатне синтезувати вітамін D, коли ультрафіолетові промені контактують із нашою шкірою. Насправді загоряти на сонці 30 хвилин на день (без сонцезахисного крему) достатньо, щоб задовольнити добову потребу організму у вітаміні D*.

Літня дилема

Враховуючи вищесказане, вас може здивувати той факт, що в ході широкомасштабного дослідження було виявлено: брак вітаміну D спостерігається у 40,4% населення Європи незалежно від віку, національності або географічної широти проживання.*** Узимку винуватці очевидні: це короткий світовий день і проведення більшості часу всередині приміщень. А як щодо літа?

© iStockphoto

Оскільки ультрафіолетові промені шкідливі для шкіри і навіть можуть спричинити її передчасне старіння, фахівці радять користуватися сонцезахисними засобами та уникати перебування на відкритому сонці, коли воно в зеніті. Проте, дотримуючись цих рекомендацій, ми суттєво зменшуємо кількість вітаміну D, який синтезується у нашій шкірі. Цікаво, чому? Перегляньте це відео , у якому стисло описується ця проблема і пропонується рішення. То що ж тепер?

Три способи одержати вітамін D улітку

  1. Жирна риба: осетрові, тунець і скумбрія, а також риб’ячий жир є гарними джерелами цього жиророзчинного вітаміну.

  2. Яйця і сир: вітамін D міститься у невеликій кількості в яєчних жовтках, яловичій печінці та певних сортах сирів.

  3. Дієтичні добавки: чудовий спосіб надолужити будь-який потенційний брак поживних речовин – це вживати відповідні дієтичні добавки, зокрема й вітамін D. Завдяки вітаміну D, одержаному з двох природних джерел, у тому числі з дріжджів, вирощених на сертифікованому NutriCert партнерському підприємстві, NUTRILITETM Вітамін D пропонує простий і ефективний спосіб розв’язати цю літню дилему.

Хочете гарантовано одержувати належну дозу «сонячного вітаміну» незалежно від пори року? – Вживайте NUTRILITE Вітамін D!

* Кількість вітаміну D, який шкіра виробляє під впливом сонячного проміння, залежить від географічної широти, пори року, товщини озонового шару і хмарності, особливостей ландшафту, одягу, кольору шкіри та віку. Джерело: Панельне дослідження харчування, нових харчових продуктів і харчових алергенів (NDA) Європейського агентства з безпеки харчових продуктів (EFSA), 2016 рік. Scientific opinion on dietary reference values for vitamin D. EFSA Journal 2016;14(10):4547, 145 pp. doi:10.2903/j.efsa.2016.4547; https://efsa.onlinelibrary.wiley.com/doi/epdf/10.2903/j.efsa.2016.4547

** Джерело: Cashman KD, Dowling KG, et al. Vitamin D deficiency in Europe: pandemic? Am J Clin Nutr (2016) 103(4):1033–44.10.3945/ajcn.115.120873.

Схожа інформація

Підвищіть рівень зволоження шкіри

Краса та догляд за тілом

Далі

Ми використовуємо файли cookie, щоб вам було комфортно працювати з нашим сайтом. Ці файли зберігаються у вашому веб-переглядачі й використовуються більшістю сайтів для персоналізації вашої роботи.

Якщо ви продовжите користуватися нашим веб-сайтом, не змінюючи налаштувань, ми вважатимемо, що ви згодні з використанням файлів cookie.

Я розумію